Menu

Селищна рада Ворзеля хоче забрати у людей землю під багатоповерхову забудову

Селищна рада Ворзеля хоче забрати у людей землю під багатоповерхову забудову

Нещодавно Ворзельська селищна рада прийняла незаконне рішення про прийняття детального плану змішаної садибної забудови у приватному секторі по вул. Декабристів.

Зазначене рішення є порушенням закону України про «Про регулювання містобудівної діяльності», стаття № 17 в якій чітко зазначено, що детальний план території приймається, лише за наявності генерального плану селища.

Але саме головне, що воно, як завжди» було прийнято без врахування думки та інтересів територіальної громади – передбачені законом обов’язкові громадські слухання проведені не були. Та найбільше від свавілля влади потерпають люди, які живуть на даній території . Адже в зв’язку з тим, що деякі люди не встигли, з різних причин, приватизувати земельні ділянки на яких знаходяться їхні будинки, сьогодні можуть їх втратили, хоч і користуються ними понад пів століття. Якщо для селищної голови Лариси Федорук не є обов’язковим проведення громадських слухань та дотримання вимог ст. 17 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», то навіщо їй зважати на Земельний кодекс в якому прописане беззаперечне право користувача земельної ділянки на приватизацію, якщо він користується нею більше 15 років?
Моя співрозмовниця двірник Ворзельської селищної ради - Некрутенко О.І., яка неодноразово намагалася узаконити користування своєю земельною ділянкою через оформлення права приватної власності на землю якою користується понад 50 років, але весь час отримувала відмову з єзуїтським формулюванням «в зв’язку з відсутністю генерального плану». А сьогодні, без того ж генерального плану у неї хочуть забрати майже всю землю, залишивши всього 3 сотки. В її очах втома і зневіра від 14 годинної праці, але попри негаразди та труднощі о сьомій годині ранку з посмішкою на вустах вітає жителів селища, Вона разом з родиною та дітьми мріє про те, щоб мати дах над головою, де буде газ, вода та світло. Будемо пам’ятати про те, що за красою та чистотою нашого селища, стоїть титанічна праця працівників комунальних служб.
Скільки років Ви проживаєте у своєму домі?
В своєму домі ми проживаємо з 1963 року. Жили ми з дідом Жоломко А. Й. , 1885 року народження, який пережив дві війни, а у 1943 року був партизаном. Після війни йому надали документи на отримання житла від Жека партії (РСУ), що у Ворзелі. Всього в нашому домі проживає три сім’ї. Мої батьки тяжко пропрацювали все своє життя на державу, віддавши їй своє здоров’я. Батько робив на заводі, а мати 60 років працювала вчителем в санаторії «Прапор» та отримала почесне звання Ветерана Праці - говорить мешканка селища Ворзель Некрутенко Л. Ще у 70 р-х батько став на пільгову квартирну чергу, але квартиру так і не отримав.
На якому балансі знаходиться будинок?
Був комуністичний ЖекА партії (РСУ), який взяв на баланс наш будинок, після цього балансоутримувачем стала Ворзельська селищна рада. Ми маємо прописку та технічний паспорт, а будинкова книга знаходиться в Ворзельській селищній раді.
Ви зверталися до органів місцевого самоврядування селища Ворзель, щодо приватизації будинку та землі?
Так, неодноразово подавали заяву на приватизацію нашого будинку та земельної ділянки до Ворзельської селищної ради. Ще при каденції селищного голови Кухарського С.О., нам пропонували виїхати зі свого житла в санаторій, в обмін на квартиру. Депутатом Ворзельської селищної ради Атаманчуком О.М. були зібрані громадські слухання, на яких більшість громади винесла рішення, щодо надання нам права узаконити наш будинок та ділянку. Селищним головою Кухарським С.О. та складом депутатського корпусу було винесено рішення надати право на приватизацію нашому сусіду., який мешкає по за адресою вул. Декабриств 12. При каденції Венгрика О.Ф., ми неодноразово подавали документи на приватизацію житла, згідно з наданої нам відповіддю селищна рада вирішила, що будинок знаходиться в аварійному стані. Але на земельній комісії було прийнято позитивне рішення на розгляд сесії, щодо надання нам 15 соток землі.
При особистій бесіді з нинішнім головою селищної ради Ворзеля Федорук Л.П. мені стало відомо, що Ворзельська Селищна Рада вирішила саме на нашій території виділити по 6 соток учасникам АТО в рекреаційній зоні, а у нас є змога на приватизацію лише трьох соток землі та проїзду. Ми добре розуміємо та поважно ставимося до права надання воїнам АТО землі, але нам не зрозуміло чому саме в рекреаційній зоні та на території приватного сектора видають земельні ділянки
Чи проводили Ви роботи по реконструкції дому?
Ми проводили реконструкцію свого будинку за власний кошт, а також добудову до існуючої будівлі, всією сім’єю.

Чим Ви займаєтесь на при домовій території?
Ми маємо невеличкий город під садівництво. Взагалі під нашим домом знаходиться 60 соток землі, які повністю хочуть видати під багатоповерхову забудову, яка буде знаходитися у нас під вікнами з двох боків.
Чи вважаєте ви справедливим та чесним рішення Ворзельської селищної ради, щодо видачі 60 соток землі під забудову на вашій прибудинковій території?
Мені стає болісно та моторошно від тієї думки, що мене як мати двох дітей, а також мою сім’ю позбавляють права користуватися цією землею, на якій ми прожили все своє життя. По закону України, Ворзельська селищна рада мала б нам надати нам дозвіл на приватизацію житлового майна та придомової території. Все своє життя я і моя мати тяжко пропрацювали для жителів селища віддавши йому шану та честь і маємо також право на достойне та комфортне життя.


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наверх

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

Портал Ворзеля є частиною мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ворзеля" ОБОВ'ЯЗКОВА!

Яндекс.Метрика