Menu

Навіщо створюються ОСББ

Навіщо створюються ОСББ

Основною законодавчою метою створення ОСББ є організаційне вирішення та покращення прибудинкової території дому: своєчасний вивіз сміття, догляд за чистотою та  санітарним станом де знаходяться баки. Вирішення питання, щодо парко місць для машин, постійний нагляд за чистотою в під’їздах прибирання сміття та снігу навколо дому.

  Доцільність створення ОСББ залежить від тих завдань, які мешканці поставлять перед собою, одним з яких може бути контроль за послугами ЖЕКу. ОСББ може щомісячно підписувати із ЖЕКОМ, акти про виконання робіт з утримання будинку, на підставі яких визначається факт виконання та обсяги конкретних робіт і відповідно проводяться нарахування (перерахунок) мешканцям.

ОСББ може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Для створення об'єднання скликаються установчі збори. Рішення установчих зборів оформлюється протоколом. В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об’єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання. Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.

Рішення про створення ОСББ, вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників будинку. Належним чином прийняте і оформлене рішення загальних зборів про створення об’єднання, поширюється на всіх без винятку співвласників будинку

Після державної реєстрації ОСББ протягом 3-х місяців (на підставі частини 18 статті 6 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку») попередній балансоутримувач зобов’язаний передати об’єднанню на обслуговування сам багатоквартирний будинок, а також наступну документацію: план земельної ділянки; бухгалтерську і статистичну документацію; один екземпляр технічної документації на будинок, до якої включаються: технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок, проектно-кошторисну документацію по схемам пристрої внутрішньо будинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо, акти державної комісії приймання житлового будинку в експлуатацію, паспорти котельного господарства, котлів книги (при наявності вбудованих і прибудованих котельних) паспорта ліфтового господарства, акти прийому — передачі житлового будинку в разі зміни його власника або балансоутримувача, кошторису, опису робіт на поточний і капітальний ремонт, акти технічних оглядів, журнали заявок жителів, протоколи вимірювань опору електромереж (за наявності), протоколи вимірювань вентиляції;

Але на практиці головна мета створення ОСББ виглядає зовсім по-іншому, адже врегулювання кошторису організацій повністю залежить від голосування директора та керівного складу ОСББ.

Серед головних цілей створення ОСББ є  питання зняття багатоповерхівок з балансу селища.  Така доля спіткала  ОСББ джерело-10,  коли була проведена процедура  прийняття будинку  на  ОСББ Джерело – 10, яке вже третій раз очолює помічник  Товстенка О.А. – Остапчук В. І.,  загальний кошторис на рік складає понад 400 тис. гр. – основна стаття видатків це персонал та вивіз сміття. Вже понад 5 років, директор ОСББ не може узаконити  місце під смітники посилаючись на відсутність технічної документації  незважаючи та на те, що Ворзельська селищна рада надала офіційну відповідь, щодо місця розташування смітника під особисте користування ОСББ-10. В той час коли за рахунок жителів мікрорайону Джерело-10 проводиться масовий збір сміття по вул. Горького, де взагалі антисанітарні умови для знаходження даних баків. Зі слів директора СПА центру Ворзеля І. Івасюка понад багатьох років здійснює вивіз 4-5 контейнерів, але на жаль ситуація ускладняється й тим, що до баків масово зносять сміття з приватного сектору. В той же час Ворзельська селищна рада погодила інше місце для встановлення баків ОСББ-джерело 10, але на жаль директор даного ОСББ не провів агітаційну роботу по переносу та автономному встановленню баків, для багатоповерхівок по ул. Декабристів-10.  

Однією з загальних проблем мешканців по вул. Декабристів 10 є проблема затікання води в підвали, через підняття 5 поверхів, які суттєво змінюють проект дому та ведуть до проблем з затікання води по стінам та їх руйнацію,  що може призвести до появи грибку. Також, деякі мешканці що мешкають у будинку жаліються на відсутність стоків для опадів через, що можуть трапитися летальні випадки сходження снігу на мешканців. Іншою надзвичайно важливою проблемою з якою неодноразово зверталися мешканці Джерело-10 є відсутність парко місць для машин через, що у вечірній час дуже важко пройти по тротуарам, зокрема для матерів з коляскою, або інвалідам. Про технічні умови, щодо забезпечення проїзду швидкої та пожежної мова взагалі не йде мова, адже їм взагалі буде дуже важко дістатися до прибудинкової території.  

З аналізу кошторису Джерело-10 основною статтею видатків є сміття та підняття заробітної плати працівникам Джерело-10. Звідси, з проекту кошторису ми можемо помітити підняття  тарифу за кв. м.  до 4. Гр.  Цікавим є той факт на якому балансі знаходиться приватний готель Іріс-хотел, адже зі слів працівника санстанції не знали, яким чином можливо організовувати відпочинок у цокольному приміщенні. А загальний борг  на 2015 рік перед Джерело -10 складав, понад 40 тис. гр. за ведення приватної діяльності. Наразі, голосування здійснюється по кв. м. – це означає, що власники 35 кв. м. – мають найменший відсоток при голосуванні на зборах і їх голос фактично не має великого відсотку при загальному підрахунку голосів. Тому власники найбільшої кількості кв. метрів вирішують долю організаційних питань Джерело-10. На останніх загальних зборах Джерело-10 де з присутніх було 25 чоловік, де піднімалося питання, щодо збільшення оплати за кв. м. до 4 гр. а фактично це рішення не було прийнято адже було присутніх менш як 51 % власників квартир. Саме тому директор Джерело-10 по статуту даного комунального підприємства повинен провести, ще одні збори по підвищенню тарифів. 

Виникає питання куди сплачує свої податки приватний готель Іріс-хотел можливо  до місцевого бюджету та на підставі яких рішень здійснюється підняття плати за квартиру. Зі слів головного бухгалтера Джерело 10 стало відомо що ревізійна комісія вже не працює понад 2 роки та не проводить аудит свірки документів що е не законним. Тому рішення які приймалися останні 2 роки потребують нагальної перевірки та аналіз після чого можливо остаточно вирішувати питання щодо підняття тарифів по оплаті

  1

  1

  1

  1

  1

  1

Медиа


Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Наверх

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины Национальная полиция Ирпеня Антикоррупционное бюро Украины

Правова Інформація

Портал Ворзеля є частиною мережі новинних сайтів проекту громадянської журналістики "Інформаційний портал". Листування з читачами тільки на сторінках газети. Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці

Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ворзеля" ОБОВ'ЯЗКОВА!

Яндекс.Метрика